sobota, 3 sierpnia 2013

Spodnie cygaretki - pierwszy "must have" na nadchodzący sezon

Przeglądając zarówno niedawno opublikowaną przez amerykański magazyn VANITY FAIR ogólnoświatową listę najlepiej ubranych w minionym roku (http://www.vanityfair.com/style/2013/08/photos-best-dressed-list-2013), jak i relacje z tygodni mody, które odbyły się w Londynie i Mediolanie, można łatwo odgadnąć, co jest najbardziej cenione w świecie mody: klasyka, proste stylizacje oparte na konkretnych elementach oraz wyraziste formy.
To naprawdę cieszy, ponieważ styliści doceniają klasyczne fasony spodni czy spódnic, które równocześnie idealnie uwydatniają i prezentują kobiece kształty. Najlepszym przykładem są nieśmiertelne, lecz niedoceniane spodnie zwane cygaretkami. Wszystkie znamy je bardzo dobrze ze stylizacji lat 50. i 60.. Najsmutniejsze jednak jest to, że młode kobiety uważają ten fason za odpowiedni tylko dla starszych pań, co oczywiście nie jest prawdą! Jeśli macie wystarczająco dużo klasy, by być ponad powszechnymi stereotypami, nie chcecie się wciskać w płytkie i obcisłe rurki, czuć się elegancko i zawsze wyglądać pięknie takie, jakie naprawdę jesteście, cygaretki są dla Was!

Cygaretki to spodnie z wysokim stanem, klasycznej szerokości lecz lekko zwężane ku dołowi, kończące się przed kostką. Tego określenia używa się zarówno dla wersji bardzo obcisłych lub nawet dresowych (skupiamy naszą uwagę wtedy na tym, że są zwężane i krótsze), jak i dla wersji bardziej klasycznej, materiałowej w kant, która zawsze będzie korzystniejsza!
W jakim towarzystwie cygaretki wyglądają najpiękniej? Gładkich golfów, koszul i żakietów! Najważniejszy przy tworzeniu stylizacji z cygaretkami jest dobór butów - na tym etapie musimy uważać i być świadome własnej figury.

Drogie Panie S-M, śmiało noście cygaretki do niskich butów. Pięknie będą wyglądały do balerinek, lordsów lub brouges'ów! Jeśli macie wąskie biodra możecie sobie pozwolić na noszenie bluzek na wierzchu, lecz jeśli chcecie stworzyć wcięcie w talii, cygaretki noszone na bluzkach Wam w tym pomogą.

Drogie Panie M-L, by nie wyglądać za ciężko, lepiej zakładajcie do cygaretek pantofle na obcasach (niekoniecznie bardzo wysokich). Jeśli chcecie wydłużyć nogi i wyszczuplić biodra, wkładajcie bluzki i koszule w spodnie - to zawsze wysmukla!

Musimy więc rozpocząć poszukiwania cygaretek na nadchodzący sezon! Niedługo post o tym, jakie cygaretki możemy znaleźć w polskich sieciówkach! :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz