niedziela, 4 sierpnia 2013

Przygotowania do jesieni - płaszcze 2013

Lato w pełni, w sklepach trwają jeszcze wyprzedaże letnich kolekcji, które powoli są zastępowane przez pierwsze jesienne propozycje. Jednak świat mody od dawna już wie, co będzie noszone za kilka tygodni, gdyż odbyły się już pokazy mody FALL 2013 RTW i COUTURE - projektanci zaprezentowali swoje propozycje na codzienną i wyjściową jesień 2013.
By nasza jesienna stylizacja była efektowna nawet w chłód i słotę musimy zadbać o okrycie wierzchnie. Poniżej zaprezentuję kilka podstawowych propozycji z wybiegów pokazów FALL 2013 RTW (jesień 2013 ready to wear czyli w wolnym tłumaczeniu "gotowe do noszenia"), by nakreślić, czego powinnyśmy szukać w sklepach, gdy pojawią się w nich pełne kolekcje jesienne.

Peleryny  to rozwiązanie tak naprawdę dla każdej z nas, które zawsze robi wrażenie (szczególnie dlatego, że bardzo niewiele kobiet decyduje się na peleryny i są one przez to po prostu wyjątkowe na polskich ulicach). Szczególną uwagę trzeba jednak zachować wybierając obuwie. Zaleca się botki, kozaki czy pantofle na obcasach, aby "odciążyć" i wysmuklić dolną część stroju. Pamiętajmy o tym, że gdy góra jest duża i ciężka, dół powinien być wąski i lekki, dlatego do peleryny wybierajmy rurki, leginsy lub stylizacje ze spódniczkami (najlepiej mini - pod peleryną pięknie wyglądają pudełkowe mini sukienki!) - dokładnie jak na wybiegu Chloe:


Ultrakobiece płaszcze nadają sylwetce kobiecych kształtów klepsydry. Są zatem idealnym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet: zarówno dla tych, które mają chłopięce sylwetki i chcą "stworzyć" talię i biodra, jak i dla tych, które chcą podkreślić swoje piękne kształty. Podstawą jest oczywiście pasek, który zaznacza talię. Kolejnymi ważnymi elementami takiego płaszcza są wyraźnie zarysowane ramiona i lekki, szeroki dół płaszcza układający się w piękne fałdy. Idealny przykład został zaprezentowany na wybiegu domu mody Bottega Veneta:


Krótkie płaszczyki z falbanami lub baskinkami to bardzo dziewczęce rozwiązanie na jesień. Idealne dla tych pań, które chcą wydłużyć sylwetkę i podkreślić talię oraz biodra. W jesiennej kolekcji stworzonej przez Karla Lagerfelda dla domu mody Chanel znajdziemy wiele interesujących krótszych okryć wierzchnich, które mogą być inspiracją dla tych z nas, które chcą wydłużyć nogi i unikają długich płaszczy:


Długie proste płaszcze przypominające płaszcze męskie są na pewno kontrowersyjną propozycją. Taki płaszcz jest ciężki, przytłaczający i zakrywający sylwetkę, dlatego nie jest to dobra opcja dla kobiet o pełnych kształtach. Mogą one jednak być bardzo efektowne. Należy pamiętać o zachowaniu kontrastu i łączyć tego typu płaszcze ze zwiewnymi i lekkimi materiałami pod spodem. Połączenie pięknego świetlistego długiego płaszcza z delikatną jedwabną sukienką zaprezentował Marc Jacobs na pokazie Louis Vuitton:


Na pewno każda z nas znajdzie w nadchodzącym sezonie coś dla siebie. Idealny, wyrazisty płaszcz zainspirowany propozycjami projektantów - tego będziemy szukać wśród kolekcji jesiennych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz