czwartek, 8 sierpnia 2013

Cats in VOGUE - koty w świecie mody

Na stronie internetowej amerykańskiego wydania magazynu VOGUE ukazał się artykuł, który jest próbą podsumowania kociej obecności w świecie mody:Być może przez swoją tajemniczą i niepokorną naturę koty kojarzą się artystom z kobietami i dlatego właśnie co kilka sezonów goszczą na planach zdjęciowych...


Chyba najsłynniejszym miłośnikiem kotów w świecie mody jest Karl Lagerfeld - znany wszystkim projektant i fotograf, który jest autorem między innymi przepięknej, czarno-białej sesji Lindy Evangelisty z kotką Lagerfelda o imieniu Choupette, która ukazała się w lipcowym niemieckim VOGUE'u. Lagerfeld udzielił nawet pełnego wywiadu magazynowi Harper's Bazaar, który był poświęcony w całości właśnie Choupette (możecie go przeczytać tutaj), która zresztą posiada nawet własny profil na Twitterze (@choupettesdiary). 

Od kilku sezonów projektanci wracają do klasyki sprzed kilku dekad. Dokładnie to samo dotyczy dodatków. Od wiosennych kolekcji 2013 po kolekcje jesienne możemy na wybiegach podziwiać modelki stąpające w kitten heels - czyli czułenkach na bardzo niskich szpilkach. Ich przegląd na nadchodzący sezon  prezentuje również VOGUE:


Kitten Heels są idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które nie potrafią chodzić na wysokich obcasach, lub po prostu za nimi nie przepadają. Czółenka z takimi obcasami będą na pewno eleganckim i bardzo kobiecym wykończeniem kreacji. Jednak Panie z masywnymi udami czy biodrami powinny ich unikać i wybierać wysokie obcasy, które wysmuklają całą sylwetkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz