środa, 24 sierpnia 2011

Przygotowania do jesieni cz. 1

Nowy Jork, Mediolan i Paryż przeżyły już dawno temu pokazy kolekcji na jesień 2011, lecz dopiero teraz - pod koniec lata - inspirowane nimi artykuły nieśmiało pokazują się w sklepach. Warto zatem pomyśleć nad tym, który trend wybierzemy na nadchodzące chłodniejsze dni...
     Ostatecznie liczą się dwie tendencje: modern retro lub military. Czyli kolekcje Bottega Veneta i Louis Vuitton. Proponuję rozmyślania nad produktami do upolowania rozpocząć od płaszczyków.

      Modern retro to trend, który swoje początki miał już w zeszłym roku, kiedy mania serialu Mad Men opanowała cały świat. Inspiracje latami 50. i 60. wykazywali najwięksi projektanci zarówno w sukienkach, butach, jak i makijażu czy fryzurach! W tym sezonie krytycy mody zachwycają się wizerunkami stworzonymi przez dom mody Bottega Veneta. Są one kwintesencją kobiecości i elegancji z nutką współczesnej nonszalancji. Garsonki ze spódnicami do kolan i żakietami z krótkimi rękawkami są koniecznie tweedowe! Fryzury to wysokie koki, odświeżone przy pomocy lekkiego nieładu. Bazą do takiej stylizacji powinny być białe lub jasnoszare rajstopy... Nareszcie okrycie wierzchnie. Liczą się prosta forma, ostre cięcia, ukryte guziki, małe kołnierze... wszystkie płaszczyki retro wracają w soczystych kolorach! Śmiało sięgaj po oranż, karminową czerwień, a przede wszystkim po burgund czy odcienie błękitu!

      Military w tym sezonie nabiera jeszcze więcej klasy. Proszę nie kojarzyć tego z szerokimi spodniami moro czy workowatymi spódnicami khaki. Zaleca się raczej nastrój napoleońskiej Francji. Tak więc płaszcz w tym stylu powinien być dwurzędowy, ze złotymi guzikami i  obszytymi mankietami i pagonami. Kolorystyka absolutnie spokojna. Rządzą granat, czerń i szarości. Jeśli chcesz pokazać nogi, wybierz kurtki-mundury i podążając za stylistami Louis Vuitton załóż wysokie czarne zakolanówki! Klimatu nadadzą też oficerskie czapki noszone nieco zadziornie na bok.

      Koniecznymi dodatkami to jesiennego płaszczyka są oczywiście rękawiczki. W kwestii kroju panuje dowolność, jednak jeśli będziesz nosić ciemny, stonowany płaszcz, pozwól sobie na odrobinę koloru na rękawiczkach!

Kolekcja Louis Vuitton jesień 2011:

Kolekcja Bottega Veneta jesień 2011:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz