niedziela, 26 stycznia 2014

Trendy na wiosnę 2014: Cukierkowe pastele

Wielu projektantów chce łamać konwenanse. Proponują nam ciemne i smutne barwy na wiosnę, a wesołe na zimę. Czy jednak można oprzeć się wielobarwności wiosny? ;) Zmęczeni szarą i burą zimą mamy ochotę na eksplozję żywych, wesołych kolorów nie tylko wokół nas, lecz również w naszych szafach. Hasło "pastele" jest już naprawdę banalne - powtarza się od kilku lat jako odpowiedź na pytanie: Jakie kolory nosić wiosną? Pamiętacie jednak jak bardzo kontrowersyjne było wprowadzenie jasnych "dziecięcych" tonów do szaf dorosłych kobiet? :) W kolekcjach na wiosnę 2014. roku obok ciemnych odcieni granatu, szarości czy brązu, pojawiły się znowu iście cukierkowe barwy w różnych odsłonach.
Obserwując ten trend możemy wskazać kilka tendencji jego interpretacji:
1. Nosimy pastelowy total-look: wybieramy jeden kolor, który najbardziej nam się podoba i tworzymy z niego jednolitą stylizację.
2. Urozmaicamy total-look używając różnych struktur i grubości tkanin, np. łącząc koronkową sukienkę z wełnianym płaszczem w tym samym słodkim różowym kolorze.
3. Łączymy różne kolory w pastelowych odcieniach.
4. Stawiamy na fantazyjne wzory w pastelach.
Przyjrzyjcie się stylizacjom, które wybrałam jako przykłady tego trendu z kolekcji Spring/Summer 2014 RTW. Może również Was któraś z nich zainspiruje...Christian Dior                Giorgio Armani1 komentarz:

  1. Jestem pod wrażeniem ;)
    http://www.vaguue.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń