czwartek, 23 stycznia 2014

Trendy na wiosnę 2014: ORANGE

Przed każdym sezonem zadajemy kilka pytań: o modne fasony, długości oraz kolory. Ostatnim aspektem zajmę się w dzisiejszym poście. Często jest tak, że żywe i wesołe kolory obecne są w kolekcjach szykowanych na sezony jesienno-zimowe, natomiast na wybiegach wiosennych pokazów dominują szarości, granaty oraz czerń czy brązy. Tak też jest w przypadku kolekcji na wiosnę 2014. 
Jednak większość domów mody zdecydowała się na przełamanie smutnych tonów stylizacjami w kolorze dojrzałej pomarańczy! Orange pojawił się już w zeszłym roku nie tylko w trendach "ubraniowych", lecz również makijażowych - projektanci zachęcali nas do używania pomarańczowych i koralowych szminek oraz cieni.
Nie można powiedzieć, że pomarańcz był dominującym kolorem na wybiegach, jednak nawet projektanci, którzy stworzyli bardzo ciemne i spokojne (kolorystycznie) kreacje, skusili się na ten kolor i dodali do swoich kolekcji po kilka stylizacji w ostrych odcieniach pomarańczy. Ważny jest fakt, że orange pojawiał się na wielu wybiegach w różnych odsłonach. Przeglądając zdjęcia modelek możemy dostrzec zarówno total-look, czyli stylizacje tylko w kolorze pomarańczowym, jak również tylko pomarańczowe elementy stroju czy akcesoria. Zresztą spójrzcie sami:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz