sobota, 1 lutego 2014

Trendy na wiosnę 2014: Spódnica w stylu lat 50-tych


Styl retro nigdy nie wychodzi z mody. Od trzech lat renesans przeżywają tradycyjne fasony spódnic. Ich główne cechy to długość (najlepiej za kolano lub do połowy łydki) oraz rozkloszowany fason litery A. Również w kolekcjach na nadchodzący sezon znajdziemy wiele stylizacji inspirowanych tym klasycznym fasonem spódnicy.

Retro nie musi być nudne i staroświeckie! Udowodnili to projektanci używając transparentnych materiałów (Marchesa czy FENDI), bawiąc się deseniem (Chanel) czy dodając do spódnic ozdobne  krótkie topy czy bluzy (Christopher Kane). W kolekcji domu mody Bottega Veneta klasyczny fason spódnicy jest elementem sukienek w kolorach ziemi o oversizeowej, wręcz kimonowej górze. 

Ciekawe, czy znajdziemy gotowe spódnice w stylu retro w naszych sklepach... Jeśli nie, zawsze możemy spróbować uszyć taką spódnicę - nie ma nic prostszego! Rok temu udało mi się tego dokonać - uszyłam czarną, bardzo prostą spódnicę z koła. W tym roku, w ramach przygotowań do wiosny, chętnie to powtórzę. Może nawet zrobię dla Was relację, którą zamieszczę tu na blogu... :)


1 komentarz:

  1. Great Inspiration!
    Happy week!

    http://www.getcarriedaway.net/

    OdpowiedzUsuń