sobota, 3 września 2011

Przygotowania do jesieni cz. 2

Po zakupie idealnego okrycia wierzchniego, musimy pomyśleć nad zakupem dodatków na jesień! Dziś proponuję zwrócić uwagę na trendy w nakryciach głowy. Biorąc pod uwagę fakt, iż mamy w szafach płaszczyki, które są eleganckie, oraz raczej nieformalne parki, musimy się zaopatrzyć w pasujące do nich dodatki.

Projektanci wielkich domów mody oraz popularnych sklepów lansują dwa główne trendy w nakryciach głowy: kapelusze z większymi rondami w stylu lat 70., oraz wełniane czy futrzane czapki w ''zwierzęcym'' klimacie. Oczywiście kapelusze są eleganckie, więc należy je nosić do płaszczyków, futrzanych szali, kozaków i mocno pomalowanych ust. W sklepach bez problemu znajdziesz kapelusze beżowe, jednak hitem na pokazach były kapelusze w odcieniach szmaragdu, turkusu i burgundu. Warto pamiętać, żeby ostre kolory dobierać raczej do stonowanego płaszcza i butów. 
 Wełniane czapki z pomponami, frędzlami czy zwierzęcymi uszami pasują idealnie do parki, lecz jeśli zrezygnujesz z kozaków na obcasach, nadadzą się też do płaszcza. Zmienią jego klimat, dodadzą swobody i humoru. Dobierając nakrycie głowy do mniej eleganckiego stroju możesz szaleć z pomysłami!
Największym problemem przy doborze czapki/kapelusza jest zawsze fryzura. Kobiety z długimi włosami, nie mają problemu - luźne fale zawsze będą pasować do kapelusza. Jednak posiadaczki krótszych fryzur zapewne zawsze się boją, niepotrzebnie! Zachęcam do pełnych stylizacji z kapeluszami i czapkami i doradzam próbowanie różnych ułożeń czapki i włosów!

Kapelusze idealne na ten sezon:

Czapki do parki i mniej oficjalnego płaszcza:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz